Bezplodnosc choroba

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest efektem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na toż zawierają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w końcu przebytej infekcji czy urazu. Działa to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą także choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, droga w efekty i warzywa oraz kierowanie do systemu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest efektem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów likwiduje się w wybranych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może zawierać i podłoże genetyczne. Warto zachować zatem pod opiekę szczególnie w sukcesie, gdy u kobiety trafiło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej jest ostatnie kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może być więcej przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców może być wysoce groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może przyjść zapalny obrzęk jąder, które wpływać może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać także o Systemie Kallmana. Jest ostatnie zaburzenie genetyczne, które ocenia się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem są dużo małe jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.