Bezplodnosc dieta

Chęć założenia rodziny często zobowiązuje się nie wyłącznie z podjęciem decyzji o małżeństwie, a także z pasją posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przypadkach z dalekich przyczyn okazuje się to niezwykłe i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Potrafi zatem stanowić np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, objawia się, że specjaliści nie są w stopniu wskazać przyczyny niepłodności natomiast tymże jedynym zastosować odpowiednich form jej leczenia. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary określają się często na pokrycie sztuczne, czy takie, które przeprowadza się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród ostatniego gatunku rozwiązania często to korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Metoda ta wywołuje jeszcze wiele kontrowersji, ale dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest ostatnim rozwiązaniem.

Warto jeszcze wspomnieć, że kwalifikując się na taką metodę należy ustalić albo będziemy stosować z nasienia swojego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę idealną możliwość. Pierwsza wizyta u lekarza połączona jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie podejmowało się wcześniej, należy także przynieść ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a i zarządza jej szereg innych badań. I pan pragnie zawierać zbadane nasienie, gra tym korzysta skierowanie do następnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często przedstawiają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie robi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny etap to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu pochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika daje się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.