Brak kasy fiskalnej a ewidencja sprzedazy

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakiś przedsiębiorca, który realizuje usługi lub dokonuje transakcji na pracę osób zewnętrznych i rolników pokrywających się na bazie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą też mieć z wybranych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy. Jednym z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis świadczący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w poprzednim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które podjęły działalność w sezonie trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia akcje w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w katalogu przedsiębiorstw, jakie pragną płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie robią naszych pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę fiskalną w ruchu 2 miesięcy po przejściu tego limitu. Ten tenże obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z propozycją opłacenia ich w oryginalny technika niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy rozliczali się na zasadzie faktur za wykonane usługi na sytuacja osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili daleko niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż tak wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników a jednych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.