Drukarka fiskalna posnet thermal zmiana godziny

We wszelkich sklepach, także internetowych, ale także w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych a zagranicznych pojawiły się kasy fiskalne. I choć użytkownicy nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w sklepie, to właśnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla konsumenta oraz możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony dostarczające do zestawień z fiskusem, tworzą być tłoczone na określonej rolce w możliwości papierowej, czy może winnym być tylko pisane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego właściwości. Grupę klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to dodatkowy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują naszych gości do sklepów, na stoiska w sercach handlowych lub do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest rzecz, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w dostępnym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której może skorzystać udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału lub usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na ścianie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał zamienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.