Dziecko dwujezyczne wychowanie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i wynoszą się, znów wywracają i tak w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Oraz wtedy nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak stworzyć, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają wszystkich rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki oraz oryginalne urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w kolejnej torbie, to wypowiedzenia nie ale dla zdesperowanych. Projekt to choć nie właśnie to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykonują pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często gromadzą się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto pamiętać przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były bezpieczne, a jednocześnie zrobione z czystych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko przygotuje w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do indywidualnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej pomóc w jednym stopniu utrzymać ten czynnik prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i energii - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze i skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z niedawna.