In vitro to nie leczenie

Coraz dużo par boryka się z punktami połączonymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod gry z niepłodnością, ale etapami nie przynoszą one przewidywanych rezultatów. Najlepszą z nich istnieje pokrycie invitro, które liczy na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym tak polega ten proces?
Przed podjęciem do środku kobieta powinna przejść kurację hormonalną liczącą na zażywaniu odpowiednich środków, które uważają za zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w momencie jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki dostarczane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Kolejnym krokiem jest pobranie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i uzyskuje z nich gamety. Na ostatnim czasie mężczyzna powinien zwrócić nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Kolejnym ruchem jest umieszczenie komórki w inkubatorze, i po około 20 godzinach specjaliści są w okresie ocenić skuteczność zapłodnienia. Drugim krokiem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do wnętrza macicy. Zazwyczaj transferowi poddaje się dwa zarodki. Ten czas nie jest wielki dla osoby, dlatego całość zabiegu uzyskuje się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni podaje się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki sugeruje się mrożeniu w super niskiej temperaturze. Osoba po przeprowadzonym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium i nowych kąpieli. Niewskazany istnieje również wielki wysiłek fizyczny, zwłaszcza związany z podnoszeniem ciężkich rzeczy. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także przyjmowanie leków, będących zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro stoi się jeszcze niezwykle modnym zabiegiem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda wykorzystywana stanowi w moc klinikach w Polsce, jednak kobiety chcące wziąć z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która wykorzystuje najlepszych specjalistów.