Jaka kase fiskalna wybrac

Odpowiednio dopasowana kasa fiskalna do profilu danego przedsiębiorstwa znacznie ułatwić może funkcjonowanie danej firmy. Zakup kasy fiskalnej powinien zatem być dobrze i profesjonalnie przygotowany, warto przy nim zasięgnąć porady eksperta.

program do magazynowaniaCDN Handel z magazynem - Program Comarch ERP Optima

Jakie czynniki powinno wziąć się pod uwagę podczas zakupu danego modelu kasy fiskalnej? Przede wszystkim zapytać należy o rodzaj modułu drukującego. Tak zwane moduły igłowe są przykładowo tańsze w eksploatacji, ale pracują dużo głośniej niż ich odpowiedniki, czyli moduły termiczne. Te drukują natomiast na dużo droższym papierze, który dodatkowo po jakimś czasie staje się ciemny i nieczytelny.
Ważna jest także szybkość wybranego modułu drukującego. W firmach, gdzie kasa używana ma być w trybie ciągłym warto zdecydować się na moduł, który działa dość szybko.

Istotna jest również pojemność wybranej kasy fiskalnej – im większa jej pamięć, tym więcej danych można na niej zapisać. Nie powinno się zapomnieć również o samej wielkości fizycznej danej kasy. W mniejszych pomieszczeniach lub w terenie najlepiej zdecydować się na małą, lekką, mobilną i niezawodną kasę posnet mobile hs ej.  W dużych natomiast supermarketach i butikach warto zainwestować w system komputerowy z podłączoną drukarką fiskalną.

Równie istotna jest wielość funkcji danej kasy fiskalnej. Większość kas rejestruje wprowadzane dane i wydaje paragony. Warto jednak zastanowić się nad czym, czy nie są aby potrzebne inne, bardziej zaawansowane funkcje. Mowa tu, na przykład, o współpracy z czytnikami kodów kreskowych, czy terminalami płatniczymi. Są to bowiem już standardy, które spełnia znakomita większość sklepów oraz usługodawców. Klienci wymagają także najczęściej owych udogodnień.

Dobrze jest zapoznać się także z serwisem producenta wybranej kasy fiskalnej. Powinien być on dostępny i niezawodny. Awaria kasy fiskalnej to bowiem spory problem. Ważne, by serwisant mógł dotrzeć na miejsce awarii możliwie szybko, a jego praca była efektywna i równie szybka. To bardzo ważne dla dobrze prosperującej firmy, która korzysta z kas fiskalnych.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl