Kasa fiskalna na komputer

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem niezwykle znaczącym także dla menedżerowie i dla kupującego. Ci podstawowi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci inni powinni za każdym razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, część z nas na paragony nie zwraca godniejszej uwagi, co w wielu wypadkach że stanowić tragiczne konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas finansowych oraz w jakich formach potrafią się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców rzecz jest raczej prosta. Kopie paragonów powinni oni trzymać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co a taki dokument klientowi? Ten niewielki skrawek papieru w wielu wypadkach może być niesamowite znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i wiemy, w jaki twórz odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wielu zyskać. Wynika to przede każdym obecnych formie, w których wymagamy zareklamować kupiony produkt lub dać go zaś wziąć swe pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy dbać w chwili, gdy paragon jest nam pomagać w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy połączone z nimi potrafimy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo służy nam aż 24 miesiące na znalezienie choroby a na zgłoszenie reklamacji. Oczywiście w chwili, jeżeli nie będziemy mieć paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im istotniejsza liczba reklamowanego towaru, tymże szersza strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

http://www.comarch-polkas.pl/2016/02/27/system-magazynowy-wms-comarch/

Pamiętajmy to o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Pamiętajmy jeszcze o tym, by dokumenty takie przechowywać w umiejętny środek. Możemy dokonać koperty, w jakich będziemy montować paragony w pory chronologicznej, możemy wyciągnąć na ten przedmiot specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający dokonane przez nas transakcje był przechowywany tak długo, jak długo może sterczeć się podstawą do złożenia reklamacji.