Kasa fiskalna posnet

Kuchnia polska składa się w części na daniach mięsnych. To od sposobu w jaki wykonamy wołowinę, wieprzowinę i drób zależy, czy nasz obiad będzie efektem czy porażką.

Mycie Mięso powinniśmy myć tuż przed rozpoczęciem. Nie można tworzyć tego, jeśli mamy zamiar schować je do lodówki, gdyż w trakcie mycia odkładamy na jego powierzchnię niebezpieczne bakterie, jakie potrafią przyspieszyć proces jego rozkładu. Po umyciu mięsa powinniśmy dokładnie umyć ręce. Podobnie warto mieć o czystości w sukcesu wszystkich przedmiotów (noże, deski do cięcia), z którymi surowe mięso miało styczność.

Krojenie i dodawanie Mięso zawsze powinniśmy kroić w poprzek włókien. Dzięki temu po przygotowaniu będzie ono pełne i słabe. Do cięcia mięsa powinniśmy zawsze używać ostrego noża. Dobrym zwyczajem stanowi jego każdorazowe ostrzenie i płukanie. Dzięki temu krojone przez nas kotlety nie będą nieestetycznie poszarpane. Istnieje to istotne szczególnie dlatego, że przez poszarpane brzegi wycieka sok, przez co mięso traci swoją soczystość i zapach.

https://www.grupa-wolff.eu/bezpieczenstwo-wybuchowe/uziemienia/newson-gale-earth-rite-rtr/

Najlepiej smakuje mięso wcześniej zamarynowane. Marynatę możemy przygotować z czosnku, oliwy z oliwek, rozmarynu lub nowych ziół i przypraw. Żeby marynata tak się wchłonęła, warto wcześniej je rozpulchnić. Niezastąpiony pewno się wtedy okazać rozdrabniacz do mięsa. Dzięki niemu mięso lepiej wchłonie stworzoną przez nas marynatę i będzie znakomitsze.

Obróbka termiczna Zamarynowane mięso możemy usmażyć, upiec lub udusić. Smażąc i pijąc, warto mieć, iż na im mniejszym ogniu będziemy obecne robić, tym lepiej. Mięso wiąże się w większości z białka oraz tłuszczu, dlatego za krótka i ogromna temperatura powoduje, że stoi się ono stare i łykowate. Smażąc je na prostszej temperaturze sprawimy, iż będzie rozpływało się w ustach. Podczas pieczenia warto zadbać o to, by mięso było co pewien czas podlewane tłuszczem. Dzięki temu weźmie ono bliską soczystość i styl.