Najpopularniejsze aplikacje dla rowerzystow

Obecnie niemal każdy człowiek na świecie posiada smartfona. Ich niska cena i łatwa dostępność sprawiła, że stały się nieodłącznym towarzyszem ludzi. Szczególnie, że ich funkcjonalność i zarazem niewielkie rozmiary sprawiają, iż ten rodzaj telefonu komórkowego jest traktowany również jako alternatywa dla laptopów i tabletów, zwłaszcza gdy jesteśmy w podróży, a wielkość i ciężar naszego bagażu nie pozwala na spakowanie dodatkowego obciążenia. Nic więc dziwnego, że użytkownicy z chęcią personalizują swoje smartfony w ten sposób, by jednym kliknięciem przejść dostać się do ulubionej aplikacji lub też z łatwością dzielić się z przyjaciółmi i znajomymi zdjęciami, przeżyciami, wrażeniami…

Również dla rowerzystów nie brakuje interesujących dodatków na smartfony, które nie tylko umilą korzystanie z jednośladu oraz umożliwi szybkie dzielenie się wrażeniami z podróży na platformach społecznościowych. Znalezione przez nas aplikacje dla rowerzystów również umożliwią szybkie znalezienie najkorzystniejszej dla nas trasy rowerowej oraz pomogą w chwili ewentualnego zgubienia trasy.

  1. Endomondo Sports TrackerEndomondo już od dłuższego czasu cieszy się popularnością wśród sportowców. Jej zaleta polega na tym, że w czasie rzeczywistym mierzy odległość, którą przemierzyliśmy, czas treningu oraz ilość spalonych kalorii. Aplikacja jest dostępna do pobrana za darmo za pośrednictwem sklepu Google. Opcjonalnie można wykupić wersję PRO, która umożliwi nam rozwinięcie dodatku o kilka nowych funkcji.
  2. Google Maps – aplikacja po wielu modyfikacjach przez producenta wreszcie może służyć jako pełnowartościowa nawigacja, możliwa również do użycia w trybie offline, a przyjazny interfejs umożliwia ustawienie dogodnego dla nas rodzaju trasy w zależności od tego, jakim środkiem transportu się poruszamy (możliwość ustawienia na tryb marszu, jazdy samochodem i jazdy rowerem). Dodatek ten nie tylko zapewni, że zawsze z łatwością znajdziemy drogę do domu, ale również wskaże nam, gdzie najbliżej nas znajdują się kawiarnie albo bary.
  3. Bike Repair – dodatek bardzo przydany w przypadku, kiedy obawiamy się, że nie poradzimy sobie z naprawą roweru w razie ewentualnego uszkodzenia w trakcie jazdy. Jest to więc wręcz niezbędna aplikacja, kiedy nie posiadamy wystarczającej wiedzy technicznej, a chcemy wybrać się na nieco dłuższą wyprawę. Jedyną wadą aplikacji jest jej język: osoby nie władające w dobrym stopniu językiem angielskim mogą mieć problemy.

Powyższe aplikacje dla rowerzystów to tylko kropla w morzu dodatków przygotowanych w stopniu większym lub mniejszym z myślą o rowerzystach. I o ile posiadanie ich wszystkich jest jak najbardziej zbędne, tak uważamy, iż zainstalowanie trzech wyżej wymienionych może okazać się bardzo przydatne w dalszym użytkowaniu roweru.