Nerwica 13 lat

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym tematem w obecnych czasach. Dotyczy zatem ze koleje swego myślenia. Obecnie wszyscy żyjemy łatwo i często brakuje nam czasu na urlop, odpoczynek i regenerację. Oraz kiedy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może występować i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację spośród ostatniego, iż ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle kontaktują się z dalekimi fobiami. Chory boi się takich sprawy, a jego ciało reaguje wtedy w "dziwny" i inny sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, skłonności do działania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie chorzy często zarzucają się na tematy ze snem, i nawet bezsenność.

maga 310p

źrodło:

Leczenie Najlepszą formą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno przerwać "błędne koło". Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei inne sprawy z wszelkiego życia, podczas których zamierzałem objawy nerwicy. Dzięki temu obniża się jego strach i chory uczy się z jednymi sprawami. W pewnych przypadkach wskazane istnieje więcej leczenie farmakologiczne. Ale same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w wymieszaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.