Nowoczesny sprzet komputerowy

Często możemy stwierdzić w interesach wyposażenie stanowiska kasjera w postaci nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ekologicznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej używa się w licznych marketach oraz sklepach przylegających do budowy sklepów.

Istnieje w nich daleko asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak i zamawiane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i prowadzenia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak pomimo ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jak mamy do wykonywania z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W postaci gdy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na parę lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na wszystkim pojedynczym produkcie. W sprawie kiedy tego wyboru jest nieco, nie ma przy tym mnóstwo pracy, i prosto jest upilnować wszelkie nowości w zasięgu ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, to musi korzystać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użytkowania jej przy każdej transakcji, jest duży wybór co do rodzaju kasy. W sukcesie małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie ma zbyt wielu funkcji, oraz jest typowy w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najważniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez długi termin nie ulegną one zmianie.