Pakowanie prozniowe in english

Produkty spożywcze coraz częściej umieszczane są w specjalnych warunkach, aby wydłużyć moment ich przechowywania a dodatkowo zmniejszyć ryzyko zepsucia przy związku z powietrzem czy z drugimi produktami. Obecnie pakowanie próżniowe żywności znajduje się nie ale w handlach, lecz także w tematach gastronomicznych lub w własnych mieszkaniach. Pakowanie próżniowe idzie na przechowywanie żywności w własnych warunkach nawet przez wiele miesięcy.

http://erp.polkas.pl/handel-internetowy-rozwiazania-e-commerce-a-nowe-kierunki-w-biznesie/

Na czym polega pakowanie próżniowe żywności? Do owego planu obraca się specjalne rodzaje woreczków foliowych lub plastikowych pojemników, w których chowane są produkty żywnościowe. Następnie mając ze określonych urządzeń z pojemnika czy worka odciągane jest powietrze, a plastikowy pojemnik lub worek jest wysoce, szczelnie zamykany (foliowy worek jest dodatkowo zgrzewany). W warunkach domowych z pojemników próżniowych odsysane jest powietrze za pomocą specjalne ręcznej pompki.

Co powoduje próżniowe pakowanie żywności? Na pewno wydłuża czas przechowywania innych produktów żywnościowych. W zamrażarkach zamknięte próżniowo mięso prawdopodobnie stanowić zapisywane przez 26 miesięcy, znacząco rozciąga się także okres przechowywania mięsa w lodówce lub produktów sypkich, noszonych w temperaturze pokojowej. Próżniowe pojemniki zabezpieczają żywność przed działaniem powietrza, lecz również grzybów czy drobnoustrojów, które często powodują psucie żywności. Zamknięte próżniowo produkty zachowują wszystkie walory smakowe i zapachowe, jednocześnie również zachowując swoją strukturę.

W pomieszczeniach prywatnych poleca się także specjalne próżniowo zamykane słoiki do przechowywania przetworów oraz specjalne korki do zamykania próżniowo butelek. Dzięki korkom po otwarciu wino pewno być składowane nie przez 2 dni, a przez 20 - 25 dni. Korek zabezpiecza wino przed oksydacją, i jedno wino zachowuje wszystkie walory smakowe i zapachowe.

Oprócz żywności w pojemnikach próżniowych pewno istnieć więcej przechowywana odzież, która wykorzystuje niewiele miejsca dzięki zastosowaniu próżni do pakowania.