Planowana ciaza

W sezonie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest złym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, by jak już powiadomić grupę oraz panów o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

obudowa exZobacz naszą stronę www

Przede każdym, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich istnienie jest bowiem bardzo łatwe. Polega na wykryciu hormony HCG (produkowanego w sukcesie nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo łatwe w obsłudze a zarazem bardzo przyjazne, dlatego należy je korzystać zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak jakichkolwiek innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych oraz nie należy używać po upływie terminu ważności. To ponieważ jego funkcje mogą być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na zysk testu ciążowego nie lecz jego prawdziwe działanie oraz odczekany godzina z czasu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bowiem w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do której właśnie naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Widać zatem nazywać, że zaszło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ najprawdopodobniej istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie ważna stwierdzić ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jakiś ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby mieć pełniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy myśleć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne również dla większej pewności należy udać się do specjalistę i spełnić dodatkowe badania. Chociaż w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wejść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.