Platnosci w sklepach o specyficznym charakterze

Uiszczenie opłaty to zawsze najważniejsza część każdej transakcji – zarówno dla sprzedawcy, jak i kupującego. Ten pierwszy dzięki swojej zaradności otrzymuje upragnione wynagrodzenie, a drugi dobija targu i wychodzi z lokalu, posiadając nową, przydatną bądź smaczną rzecz. Ale sprzedawca oprócz odpowiedniego wyeksponowania towaru, musi pomyśleć także o technicznym aspekcie całego przedsięwzięcia, a to jest już zależne od danej sytuacji i specyfiki prowadzonego biznesu.


W momencie, w którym miejsce pobierania opłat jest ruchome, nie przypisane do konkretnej przestrzeni, wtedy dobrym rozwiązaniem jest pełna mobilność. Przenośna kasa fiskalna novitus nano e daje możliwość sfinalizowania transakcji gotówkowej w każdym, dowolnie wybranym miejscu. Jej niewątpliwą zaletą jest mały rozmiar, dzięki czemu przenoszenie z miejsca na miejsce nie jest kłopotliwe. Na kulturę pracy wpływa także rozwiązanie w zakresie dostarczania energii – najczęściej jest ono bateryjne, w postaci wbudowanego akumulatora. Jego wydajność i przybliżony czas pracy zależy oczywiście od modelu samej kasy. Istnieje bardzo szeroki wybór tego typu urządzeń, więc każdy przedsiębiorca jest w stanie dopasować coś na miarę swoich potrzeb.

Kiedy tego typu rozwiązanie kasowe okazuje się przydatne? Oczywiście w wielu sytuacjach. Przykładem mogą być chociażby letnie ogródki przy kawiarniach, gdzie doprowadzenie tradycyjnej kasy, czy też takiej połączonej z komputerowym systemem, może być najzwyczajniej w świecie niemożliwe. Dlatego producenci kas rozwiązują ten problem i pozwalają na wygodne i w pełni mobilne finalizowanie transakcji. Warto wspomnieć też o tym, że podobna rewolucja znana jest też z płatności bezgotówkowych, gdzie wszelkiego rodzaju terminale stają się oczywistością dla każdego – zarówno mniejszego jak i większego – szanującego się sklepu.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl