Separator magnetyczny metali niezelaznych

Dziś na własnym rynku przydatnych istnieje mnóstwo systemów magnetycznych, które są specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu sprawia się dużo istotną wartość magnetyczną nawet w ogromnej odległości od separatora. Siła magnetyczna wytwarzana jest poprzez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe służą specjalnie do usuwania elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Są jeszcze do pomoce urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie rodzaje separatorów wyróżniamy?
Można poznać dwa rodzaje separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten styl separatora dopasowuje się w wypadku, gdy spodziewana ilość żelaza będzie ograniczona lub do ochrony danych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący kierowany jest nad przenośnikiem, który zapewnia pole magnetyczne o dużo poważnej odporności. Należy zaznaczyć, że jest obecne bezpiecznie dla środowiska pracy. Czyści się go w porządek ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co pozwala usuwanie niemal każdych części elementów metalowych. Można kupić wersję separatora z silnikiem elektrycznym lub hydraulicznym.

Stan oraz kształt
Separatory przygotowuje się w dalekich kształtach oraz kształtach, i firmy, które polecają się ich sztuką są w okresie dobrać odpowiedni człowiek i rozmiar magnesu do posiadanych technologii, jak i potrzeb. Żebym móc odpowiednio dobrać właściwy typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, która spotyka się na przenośniku. Należy również wiedzieć jego wielkość. Wiadomo, iż im bliżej obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tymże szlachetniejsza będzie skuteczność separatora. Warto również wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na jakim poznaje się ten materiał.