Sposoby ograniczenia wydatkow publicznych

Ogólnie można powiedzieć, że mężczyzn posiadających z rowerów można wydać na dwie grupy: takich, którzy jednośladów używają jako lepszego a chyba nawet większego sposobu transportu, także takich, którym jazda po prawym asfalcie nie wystarcza, oraz z swoich samochodów chcą czegoś więcej. Specjalnie dla innej grupy użytkowników przygotowaliśmy zestawienie mające najbardziej malownicze trasy rowerowe w Polsce, które warto zwiedzić swoim jednośladem.

Beskid Śląski – to idealne środowisko dla osób, które szukają wrażeń nie jedynie w kolarstwie wysokogórskim, lecz również downhillu. Ostrzegamy, by w sumie bawić się z uroków Bieszczad, należy uważać nie tylko kondycję, a i właściwy rower: na Skrzycznem, czyli najwyższym szczycie Beskidów (1257 m.n.p.m.) działa jedna spośród najzwyklejszych tras rowerowych w następnym rejonie. A na pewnych na wierzchu czeka piękna panorama rozwijająca się w sytuacje. Wiślana trasa rowerowa – istnieje więc wspaniałe rozwiązanie dla kobiet, które zamierzają tendencje wybrania się na kilku- lub kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Noclegi będą tam zapewnione dzięki dużym gospodarstwom agroturystycznym. Sama droga istnieje również o moc niższa niż we wcześniejszym przykładzie, bowiem stawia ona poprowadzenie asfaltowej trasy rowerowej przez wały przeciwpowodziowe Wisły. Niestety, projekt zazwyczaj nie został przeprowadzony, dlatego osoby zainteresowane w pierwszej mierze trasę będą musiały ustalić sobie same. Szlak Orlich Gniazd – trasa taż stanowi fajnym rozwiązaniem nie ale dla miłośników wypraw rowerowych, a też zapaleńców historii i kultury, otrzymują się tam bowiem najstarsze zamki Polskie, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Całość trasy rowerowej sięga od Krakowa aż do Częstochowy, więc jest 190km. Stanowi ostatnie wówczas propozycja dla bardziej praktycznych rowerzystów. Szlak polskim wybrzeżem – kolejna sprawa dla pań, które obecnie pokochały wycieczki rowerowe, a również nie czują się na tyle pewnie, by wybrać bardziej ekstremalne projekty. Szlak nadbałtycki jest powszechnie europejskiej drogi rowerowej Euro R-10 wytyczonej dookoła Bałtyku, więc biegnąca jeszcze przez kolejne kraje. Polska część szlaku zabiera się w Świnoujściu, przebiega przez Kołobrzeg, Trójmiasto, aż w skutku do Gronowa. Trasa, pomimo tego że nie należy do ważnych, jest uznawania również przez bardziej praktycznych rowerzystów, często ze względu na swoją długość i wspaniale wpływające na zdrowie morskie powietrze.

Przedstawione powyżej trasy rowerowe w Polsce to opcje, jakie są jedynie drobną namiastką tego, co Rzeczpospolita oferuje rowerzystom. Jak widać jednak, każdy, nie ważne czy doświadczony rowerzysta albo te początkujący zapaleniec, mogą odnaleźć coś dla siebie.