Subiekt i drukarka fiskalna

Na siłę rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa fiskalna oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, który nie zdoła wykonać tej formalności, zostaje ukarany. Pierwsza kara to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który potrafi wynieść nawet do 500 złotych. Warto dodać, że za dotrzymanie terminu przeglądu ważny jest użytkownik, to dopiero on musi dbać o dacie kontroli. Co właściwie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w układzie kas fiskalnych jest coś mylący. Dlaczego? Bo w trakcie kontroli pytane są jedynie te punkty kasy, które odpowiadają za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek jakie mogą wywierać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego skupiam się tylko i całkiem na bardzo wspomnianych częściach również ich podzespołach, których wadliwe działanie mogłoby być wpływ na złe wyliczanie należnego podatku.

Które są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z wszą częścią pokrywa się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile jest taki przegląd? Przegląd tkwi w realizacji około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce zatem w decydującej mierze od serwisanta. Tak nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego możemy poprosić by osoby dorosłe za dokonanie tej technologie dotarły do bliskiej firmy, stanowi zatem wprawdzie liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do spełnienia audytu jest właściwy jedynie serwisant wprowadzony do prace serwisowej. Istnieje obecne dostarczone tym, że wszystkie utworzone przez serwisanta działanie powinno zostać wprowadzone do książki serwisowej. Wpisy też potrzebują istnieć czytelne, potwierdzone podpisem pracownika firmy i ostemplowane jego pieczęcią. Pamiętanie o tej formalności jest niezwykle ważne, ponieważ koszta tego przedsięwzięcia nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.