Urzadzenie diagnostyczne gutmann

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasie układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można pobrać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego wykonanie

Kolposkop bierze się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a i pochwy i sromu w sensie wykrycia zmian, jakie potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności od jego kształcie.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka spoczywa na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego zachowuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i monitorowanie go na określonym ekranie, a też pisanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy również do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.