Wedkowanie hamburg

Gdy rozpoczynamy swoją przygodę z wędkowanie, winni stanowić przekonani tego, iż uważanie nie tworzy się na założeniu przynęty na haczyk, natomiast nie rzuca się na wrzuceniu zanęty do wody wraz ze spławikiem. Łowienie ryb to o wiele bardzie skomplikowany proces, który że ma przynieść pożądane efekty, czyli złapanie pięknych okazów ryb, wymaga być rygorystycznie przestrzegany.

Podstawowe dane o łowieniu ryb można nabyć czytając literaturę branżową bądź szukając zasoby Internetu. Pomimo te najbardziej korzystne informacje, czy wręcz tajniki tego zajęcie można osiągnąć tylko od doświadczonych wędkarzy, którzy spędzili wiele lat na łowieniu na różnych łowiskach i wykorzystując wszystkie swoje sposoby łowienia (spławikowa, spinningowa, gruntowa, muchowa). Kilkoma spośród nich zdecydowali się podzielić.
Jeżeli już uda się złowić rybę pamiętajmy, aby jednak ją pobierać mokrymi rękami bądź poprzez wilgotną szmatkę. Jeśli i chcemy rybę wypuścić z powrotem do wody to powinniśmy to przygotować tuż z ponad lustra wody zaś nie z bogatej wysokości.

Wybór miejsca
Przyjeżdżając na inne mieszkanie łowienia w początkowej kolejności trzeba sprawdzić jego głębokość i otoczenie. Gdy zauważymy stare, zwalone drzewa również nowe wodne przeszkody to z pewnością możemy oczekiwać na zebranie z drapieżnikami. Więc chyba prowadzić utratą przynęty. Tak dlatego dobrzy wybór łowiska to filar naszego sukcesu.
Dość oczywistą zasadą jest by istniejąc szybko nad wodą odkładać się cicho, gdyż najmniejszy nawet hałas (tupnięcie, trzask) może spłoszyć ryby. Istnieje ostatnie więcej o tyle ważne, że niejednokrotnie nie jesteśmy jedyni do łowienia nad wodą.
Jeżeli dzień naszego uważania jest mocno słoneczny więc z pewnością pomogą nam okulary polaryzacje, jakie staną się naszym partnerem podczas wypatrywania żerujących ryb. Naturalnie uzbrojenie się w osłonę głowy zawsze jest pomocne, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Łowienie nocą
Natomiast łowiąc nocną porą, warto zaopatrzyć się w świetliki. Po złamaniu takiego świetlika, da on nam fluorescencyjne światło, jakie będzie się jarzyć przez kilkanaście godzin. Świetlik taki potrafimy w niebanalny sposób wykorzystać poprzez danie go w plastikowym worku (jednorazówka) lub plastikowej koszulce na spławiku bądź szczytówce. Ten drugi sposób pozwala na wędkowanie w nocy tzw. metodą drgającej szczytówki.
Do drugich przydatnych pomocy, które uczynią z łowienia naszą prawdziwą pasję można wymienić krzesełko, na jakim w obrębie powinniśmy spędzić wiele przyjemnych godzin oraz posiadać wózek wędkarski, który wesprze w odpowiedni sposób przewieźć cały ekwipunek. Można taki zakupić tutaj.

 

Przynęta
Jak już weźmiemy się za przygotowanie zanęty, np. z ze tradycyjnego chleba, więc o wcześniej przetrzeć przez sitko. Sprawi to, że nie będzie się ona kleiła i równocześnie będzie niesłychanie dobra. Jeżeli przygotowujemy przyjemność z pasty chlebowej bądź ciasta, dobrzy żeby miały kształt przypominający małą gruszkę. A gdy będziemy ją czynić na haczyk, to nie powinna zasłaniać ostrza. Wielu wędkarzy dodaje do zanęty różne zapachy, by ją uatrakcyjnić. Jednak powinien spośród obecnym mieć, gdyż przesadzenie z zapachem przyniesie odwrotny efekt. Gdyby mamy prawidłowo napełniony koszyczek z zanętą, to chyba po paru chwilach będzie on szybko naturalny i chodzi go uzupełnić. Z zmianie jak będziemy znęcać na wodę tę to myślmy aby zanęta była znacznie sklejona oraz obciążona. Jako swoistego kleju można wykorzystać płatków owsianych, oraz do obciążenia koszyczka posłużyć może odrobina żwiru. Używając jako przynęt dżdżownic bądź rosówek pozwólmy rybie połknąć przynętę, zatem nie powinniśmy za mocno jej zacinać.
Najlepszymi porami na połów latem, szczególnie podczas upałów są ranek bądź późny wieczór, z obecnego czynnika, że w procesie ciężkiego dnia ryby uciekając przed gorącem kierują się na dno akwenu.
Bardzo łatwą rybą do łowienia jest leszcz. Ponieważ leszcze zawsze wykorzystują w stadzie, toż po złowieniu jednej sztuki, nie powinno się zbyt długo czekać z ponownym zarzuceniem przynęty, bo jest pełna nadzieja na ponowne mienie.
Również na sam koniec, po skończeniu łowienia dokładnie posprzątamy swoje miejsce.