Wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Teraz, gdy lato w pełni, aż miło wyjść z małym dzieckiem na spacer. Jednak każda mama wie, że z niemowlęciem nie można wyjść, ot tak sobie.
Dziś sklepy sieciowe oferują mnóstwo produktów dla najmłodszych, od wymyślnych kaftaników, po trzyczęściowe spacerówki. Więc nawet przy wyborze nawet zwykłej opaski dla niemowląt, nie trudno o zawrót głowy.

Każdy rodzic uważa, że jego dziecko jest najpiękniejsze. Zasługuje więc na wszystko co najlepsze. A jeśli jest to pierwsze dziecko, wtedy euforia sięga zenitu. Pieniądze nie grają wtedy roli. Ważne, by wszystko było różowe lub niebieskie, a czym droższe, tym lepsze.
Niemowlę zawsze wygląda pięknie, zwłaszcza, jeśli uśmiechnie się do nas bezzębnym uśmiechem lub w skupieniu poznaje nową zabawkę. Jednak zarówno mamusie, jak i tatusiowie lubią cieszyć oko widokiem szczęśliwego, ale i ładnie prezentującego się dziecka. Ubrane w najlepsze body, ze spineczką i opaską na głowie pociecha wyróżnia się w gronie rówieśników w żłobku. A jak na jej widok reagują inni?

ellkZobacz naszą stronę www

Nie wspominając już o zachwycie obu babć, które dopiero widząc wesołe, roześmiane niemowlę w schludnych ciuszkach, uważają, że rodzice dorośli do rodzicielstwa. A kto nie lubi być chwalony przez własną teściową? Poza tym nawet zachwyt przechodniów podczas niedzielnego spaceru po parku może być dla mamy czy taty cenną nagrodą za nieprzespane noce. Bo jaka starsza pani nie uśmiechnie się do głośno gaworzącego chłopca czy dziewczynki ściskającej w wózku szmacianą lalkę…

Najbardziej widok ten rozczula jednak rodziców, którzy zmęczeni po całym dniu pracy, mogą usiąść na dywanie w salonie, i tak po prostu, beztrosko pobawić się ze swoją pociechą. Wtedy dopiero czują smak rodzicielstwa, bo zmęczenie momentalnie ustępuje, a pojawia się spokój i duma. Dopiero wtedy człowiek czuje się spełniony, widząc jak jego dziecko poznaje świat i potrzebuje jego pomocy w podejmowaniu wciąż nowych wyzwań, takich jak na przykład pierwsze słowa czy kroki. Nie ważna jest wówczas praca, jaką trzeba dokończyć. Liczy się tylko tu i teraz. Najistotniejszy jest ten mały człowiek, który bez wsparcia rodzica nie jest w stanie nawet usiąść.
Rodzic dla dziecka jest więc w stanie zrobić wszystko. Nie chodzi tu tylko o zakup najdroższych rzeczy czy zabawek. Wszystko oznacza poświęcenie siebie, swojej każdej wolnej chwili dla malca, który dzięki temu się uśmiechnie. Wtedy każdy trud będzie wart wysiłku.