Wybrac kase czy drukarke fiskalna

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zainstalowanie w swoich firmach kasy fiskalnej. Nie da się jednak ukryć, że niekiedy takie rozwiązanie bywa dość kosztowne. Te urządzenia są bowiem dostępne w dość zróżnicowanej ofercie cenowej, a dobiera się je najczęściej w taki sposób, by mogły w pełni spełniać swoje zadanie w konkretnej instytucji. Z tego też powodu może się okazać, że biznesmen będzie musiał przeznaczyć na taki zakup naprawdę sporą sumę, zwłaszcza jeśli jedna kasa fiskalna nie wystarczy, by móc mówić o efektywnej obsłudze klienta.

Nie można się więc dziwić, że wielu właściciel firm zastanawia się na wyborem pomiędzy kasą fiskalną a drukarką fiskalną. Drukarki fiskalne kraków w przeciwieństwie do kas, są dostępne w sprzedaży w dość unormowanej propozycji cenowej, która oscyluje w granicach dwóch i pół tysiąca złotych. Wybierając to urządzenie, trzeba liczyć się z tym, że nie jest ono wystarczające do tego, by można było wręczyć paragon klientowi za dokonany zakup towaru lub usługi. Drukarka fiskalna musi bowiem być połączona z zewnętrznym systemem, najczęściej więc z komputerem, który będzie wyposażony w oprogramowanie sprzedażowe.

Nie da się jednak ukryć, że zakup drukarki ma swoje dobre strony. Wynika to przede wszystkim stąd, że są to urządzenia niezwykle poręczne ze względu na niewielkie gabaryty. Dzięki nim można więc wystawiać rachunek zarówno w swojej firmie, jak i u klienta, jeśli świadczy się różnego rodzaju usługi mobilne. Jak można się przekonać, transport takiego sprzętu i jego użytkowanie w terenie nie jest problematyczne. Wynika to stąd, iż można je podłączyć do komputera lub urządzenia mobilnego nie za pomocą kabla a poprzez bezprzewodowy system Bluetooth.

Drukarki fiskalne są również wyposażone w baterie, które długo pozostają sprawne, co sprawia, że w każdej chwili są gotowe do pracy. Nie można się więc dziwić, że bardzo chętnie z takiego właśnie rozwiązania korzystają ci przedsiębiorcy, którzy stawiają na mobilność i na przykład prowadzą działalność przez Internet w postaci sklepu online. Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka może się wydawać, że korzystanie z drukarki, która musi być połączona z komputerem jest problematyczne, w rzeczywistości jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie. W razie bowiem gdyby drukarka uległa awarii, wszystkie dane pozostają zapisane w systemie, na komputerze.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl