Wychowanie dzieci angielski

Anemia, zwana też niedokrwistością jest stanem, w którym przystępuje do zmniejszenia liczby czerwonych krwinek. Są nowe przyczyny powstania niedokrwistości w systemie zdrowego człowieka: że stanowić spowodowana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów bądź również w kontaktu ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie to jest nieco często spotykanie wśród osób w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Jednak w przypadku osób przy nadziei definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości naturze także jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest to zjawiskiem zupełnie prostym. W porządku ciąży więc wspominamy o zaistnieniu anemii, kiedy przychodzi do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie niszczy to jednak faktu, że wielkie niedobory czerwonych krwinek w organizmie przyszłej matki mogą sprawić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W początkowym okresie ciąży grozi to schorzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W pozostałym trymestrze może sprawić do powstania wad rodzonych, zaś w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u osoby ciężarnej są przede każdym spożywanie alkoholu oraz pieczenie papierosów. Drugie to ciąża mnoga, niedobór witam i wartości odżywczych w diecie, na które zapotrzebowanie dość mocno wzrasta w terminie nastąpienia w ciążę. Leczenie anemii chce z jej stanu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której uczestnikiem był brak żelaza, jest ciągle leczona doustnymi środkami zwiększającymi jego liczbę. Bardzo rzadko przyjmuje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, istnieje to przecież ważna o moc silniejsza niż w sukcesie przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy potrzebna będzie też transfuzja krwi – dzieje się tak zwykle w sytuacjach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej faktami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy z pamiątką i koncentracją, zawroty głowy.

Jeśli to, istniejąc w ciąży, zauważysz u siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może wywołać do dużych uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.