Wyposazenie kuchni kubki

Podejmujesz się do nowego mieszkania Pomyśl o dobrym wyposażeniu Twojej kuchni. O czym mowa? Chodzi o to, aby w kuchni wyodrębnić pięć stref, które uznają Ciż z łatwością przygotowywać posiłki na największym poziomie. Oszczędność i funkcjonalność pracy przede wszystkim!

 

Projektanci wnętrz zalecają by ustalić w kuchni następujące strefy działania. Po pierwsze warto rozważyć nad profesjonalnym przechowywaniem żywności. Jeżeli idzie o tak zwana strefę zapasów mamy tutaj na pamięci nie tylko lodówkę, w której miałyby się znaleźć wędliny, warzywa, produkty oraz jajka i nabiał. Warto pomyśleć o małej spiżarce bądź szafie na stare i szczelnie zapakowane produkty typu mąka, cukier, kasze, makarony i słoiki z artykułami itd.

Innym istotnym elementem wyposażenia kuchni jest strefa przechowywania. Pomyśl o dużej części szafek kuchennych, w jakich znajdzie się miejsce na talerze, miski, garnki, patelnie, szklanki oraz sztućce. Im więcej stanowiska w szafkach tym dokładnie zwłaszcza, że sporo kobiet czerpie z małego sprzętu AGD typu mikser, sokowirówka, krajalnica bizerba gsp-v, blender czy te opiekacz do kanapek.

Gdy masz pomysł dużo gotować warto rozważyć o środowisku na zmywanie. Dwukomorowy zlewozmywak, wiele miejsca na suszarce do naczyń oraz pojemna zmywarka do naczyń będą potrzebnym elementem wyposażenia Twojej kuchni. Standardowo w szafce pod zlewozmywakiem warto umieścić pojemnik na odpadki mokre i stare tak aby z resztkami jedzenia przeznaczonymi na talerzach nie biegać po całej kuchni.

Do wszyscy szczęścia pozostały nam tylko dwie strefy. Po pierwsze blat roboczy, bo gdzieś te posiłki trzeba przygotowywać. Dobrze, by w terenu ręki znajdowały się deski do krojenia, miski, noże i garnki i patelnie. Warto te pomyśleć o wyborze ulubionych przypraw, które dopełnią stylu naszym potrawom.

I wreszcie dobrnęliśmy do kraju – strefa gotowania czyli kulminacja gotowania z zastosowaniem piekarnika, płyty gazowej lub mikrofalówki.