Zaburzenia libido da sie leczyc

Tak jak można się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, od jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To poważny nałóg, bagatelizowany przez zbyt wiele osób. Mimo tego, że wiąże się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże leży w psychice człowieka. Kobiety uzależniają się od osiągania orgazmów tak samo jak mężczyźni.

Seksoholizm to nic innego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, dążenie do orgazmu. Niestety, po zaspokojeniu swoich potrzeb – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i stany depresyjne. Seksoholizm to dążenie do zaspokojenia seksualnego za wszelką cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona ma problem z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych relacji oraz okazywaniem uczuć, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Na pierwszym miejscu listy swoich priorytetów, zupełnie tak jak osoby uzależnione od alkoholu, stawiają seks.

Choroba ta ma inne przyczyny powierzchowne u kobiet i u mężczyzn. Kobiety poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, chcą się poczuć pożądane – z takich czy innych względów. Często zdarza się, że kobieta swoje uzależnienie myli z miłością, a seks jest dla niej sposobem na zatrzymanie partnera. U mężczyzn jest to natomiast sposób na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków rozpoczyna się oczywiście od abstynencji. To pierwszy krok, który jest podstawą udanej terapii – a ta będzie długa i żmudna. Dopiero po pierwszych objawach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można spróbować dotrzeć do okresu, sytuacji, emocji, których nie chcemy odczuwać czy pamiętać i dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, której chcemy się pozbyć, ma swoje podłoże w wydarzeniach z dzieciństwa, o których możemy nie pamiętać jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, że będąc w związku z osobą uzależnioną, również powinniśmy skorzystać z porady specjalisty!